Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Nadproża

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-09-24
wyślij wiadomość

Rzeczywiście następny dzień budowlańców był już końcem murowania ścian nośnych. Powstał komin i panowie zabrali się za klecenie zbrojeń nadproży, które w naszym projekcie nie są takie hop-siup.

W międzyczasie miała miejsce kolejna wizyta kierownika, który znowu bardzo chwalił fachowość naszych wykonawców. Zlecił odrobinę zmianę wykonania nadproża, żeby w związku z nieznacznym zwężeniem go (3cm na XPS pod ) dołożyć dodatkowych zbrojeń. Gdyby nie to wyszłoby, że stal obliczyłem idealnie. 

Wyraził tylko zaniepokojenie nadprożami ze strunobetonów, że mogą z roletami naokiennymi tworzyć mostek termiczny i nawet rzucił myśl, żeby rozebrać i zbudować od nowa. Po chwili jednak sam stwierdził że "dociepli się jakimś dobrym materiałem". No i tutaj pytanie do Was - co byście polecili na docieplenie przestrzeni między nadprożem a kasetą rolety typu integro? Jakiś XPS? Poliuretan a może Onduterm?


Nadproża i wszystkie 4 słupy zostały wylane (beton B25) i panowie przygotowują się do zrobienia wieńca. Wieniec zalany będzie mam nadzieję w sobotę. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zatroskany inwestor :)blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


3Komentarze
tokyo  
Data dodania: 2015-09-28 20:15:11
widzę dumnie - o tak na tym etapie człowiek chodzi dumny jak paw, że domek rośnie. Potem ta radość ucieka i zaczyna się kupowanie, decydowanie, rozwiązywanie problemów. Nie straszę - służę pomocą, bo jesteśmy dalej etapowo. U Was na foto domek wygląda na większy - fajnie, ze zostawiliście duże przeszklenia w salonie. A jak sypialnie są 3 nie boicie się tych 8 m kw?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2015-10-01 16:31:51
Jesteśmy świadomi, że przed nami jeszcze sporo wyzwań i wyborów, także za wszelkie podpowiedzi, uwagi, ispostrzeżenia dziękujemy :). A domek na ujęciach wygląda na więszy niż w rzeczywistości, pewnie proporcje zmaleją po dobudowaniu szczytów. Uznaliśy, że przeszklenia w salonie tworzą klimat tego domku i postanowiliśmy nie wnosić zmian w tym zakresie. Przy meblowaniu okaże się, czy to rozwiązanie będzie również funkcjonalne. Póki co, pokoiki będą pełnic funkcję gabinetów, więc metraż wystarczający. Mamy w planach pewne rozwiązanie w zanadrzu, o czym w dalszych wpisach. Pozdrawiam serdecznie :)
odpowiedz
Odpowiedź do tokyo
tokyo  
Data dodania: 2015-10-18 13:14:03
co to za rozwiązanie? Niech zgadnę: nie planujecie powiększać rodziny i pokoiki zostaną gabinetami forever ;P My w dalekiej przyszłości stwierdziliśmy, że można będzie zabudować taras, albo dołożyć całe piętro hihi.. Mąż zmienił pracę na domową - będzie gabinecik, ale jak się coś urodzi to biuro przeniesie mi do sypialni :(
odpowiedz
Odpowiedź do spidi

Mury

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-09-17
wyślij wiadomość

Po wylaniu chudziaka murarze zrobili niezbędnie wymaganą przerwę technologiczną... która jak nam uświadomił kierownik nie jest niczym innym jak przeniesieniem się na inną budowę :)
Z chudziakiem to jest osobna historia bo nam bardzo popękał. Ewidentnie powinien być polewany regularnie od samego początku. My zrobiliśmy to po mniej więcej dobie i pęknięcia już były. Zasięgnęliśmy rady różnych niezależnych fachowców i wszyscy są zgodni że jeżeli pęknięcia nie są wynikiem złego zagęszczenia (a nie są) to się mamy zupełnie nie przejmować. 
Taki stan naszego nie przejmowania się trwał aż do czwartku kiedy to przywiezione zostały zamówione pustaki. Poszliśmy w porotherm 25 pióro-wpust. Łącznie 27 palet. No i okazało się że większość palet jest z 2015 roku i są nowiutkie, czerwoniutkie pustaki. Kilka palet jest natomiast z 2014 roku, a dwie nawet z 2013 i im starsze tym wyglądały gorzej. No ale po kilku rozmowach z hurtownią, że możemy zareklamować całe palety, a nawet odkładać pojedyncze uszkodzone pustaki, majstrowie uznali że cegły są dobre, a uszkodzenia wynikają z transportu i te utłuczone pustaki oni i tak będą przycinać. Także jesteśmy znowu nieco uspokojeni.
Murarze weszli pełną parą od poniedziałku i postęp prac był bardzo szybki aż do dzisiaj. Dzisiaj się okazało po godzinie pracy że w całej okolicy nie ma prądu. Wymurowali tylko kilka rzędów cegieł i dali za wygraną i słusznie, bo się okazało że prądu nie było praktycznie cały dzień. Dzisiaj pewnie by skończyli murować, bo większość nadproży mają już osadzonych. Plan był taki, żeby już jechać z nadprożami i wieńcem na które stal dzisiaj dotarła, no ale siła wyższa...

Z takich tematów bardziej emocjonalnych :) Rzeczywiście jest tak jak na kilku blogach czytałem, że chodzenie pierwszy raz po powstających pomieszczeniach, które do tej pory były kreskami na papierze jest niesamowitym doznaniem. 

Na tym etapie mamy pewien dysonans i oczywiście zastanawiamy się co z tego wyjdzie, czy dom nie jest za wysoko posadzony, czy bryła będzie proporcjonalna, czy pomieszczenia nie są za małe itd. no ale tego chyba nie da się opanować :)


blog budowlany - mojabudowa.pl

 blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl3Komentarze
Data dodania: 2015-09-17 23:06:12
Witaj, oj pamiętam nasze podlewanie w pierwszy dzień co godzinę bo był upał, ale dzięki temu nic nie pękło. Dobrze że pęknięcia nie są groźne u Was. Ja do tej pory spacery po domu uważam za niesamowite a pierwsze kroki to były spore emocje. Na tym etapie pomieszczenia na pewno wydają się ... nie wiadomo jakie. Ja mam w tym względzie spokój ponieważ byliśmy oglądać taki dom w realu w stanie SSZ oraz drugi dom w fazie wykończeń więc widzieliśmy jakie są pomieszczenia. wierzę że będziecie zakochani w Waszym domku :) Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2015-09-20 14:09:30
Kolego Spidi, uspokajam - dopóki nie będzie ścian działowych, sufitów i tynków to będzie się wydawało, że jakieś małe te pokoje ;)
odpowiedz
magic
Data dodania: 2015-11-17 23:27:07
pustaki
To że pustaki mają rok czy dwa lata to nie ma żadnego znaczenia. Kluczowe jest jak były składowane. Jeśli nie są jakieś wyjątkowo kruche, trzymają wymiary, nie ma wybrzuszeń czy odkształceń to spokojnie można sobie murować i z takiego "starszego" materiału. Ja bym raczej w takiej sytuacji walczył z hurtownią o rabat za te "starsze" palety. Ja swego czasu dokupywałem Porotherm na Allegro, też przyszedł taki z 2013 roku i mimo wszystko absolutnie niczym się moim zdaniem nie różniły od tych bardziej współczesnych...
odpowiedz

Kolejny tydzień

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-09-05
wyślij wiadomość

W mijającym tygodniu nie działo się wiele.
W poniedziałek panowie wylali słupy żelbetonowe, żeby były wyciągnięte do poziomu zerowego i w tym momencie poszli na inną budowę. 
We wtorek przyjechał Pan Koparkowy i zrobił wykop pod gotowy kanał warsztatowy. W tym miejsu wielu z Was stuka się w czoło. Wiem, bo spotykam się z tym bardzo często. Jest to jednak moje marzenie, żeby mieć własny kanał w garażu i w końcu mogę je zrealizować. Kanał przyjechał jako gotowy odlew betonowy który dźwigiem wstawiany jest do wykopu. Wykop nie był idealnie poziomy i będę miał lekki spad na podłodze kanału. Stało się tak, bo akurat dolny poziom na którym miał być osadzony jest poziomem wód gruntowych. Woda przesączała się na dnie wykopu i nie miałem jak tego idealnie wypoziomować. Będzie też w związku z tym osadzony minimalnie płyciej niż pierwotnie zakładałem.
Po kanale w czwartek odbyła się akcja zasypywania fundamentów. Poszło 200 ton piasku. Starczyło na zasypanie i podsypanie domu dookoła, ale już wiem że teren docelowo trzeba będzie podnieść. Zagęszczarka pracowała pełną parą i na moje oko wyszło bardzo dobrze. Nie pozostawiliśmy jednak sprawy mojemu oku i zleciliśmy profesjonaliście sprawdzenie zagęszczenia. Przyjechał, sprawdził i stwierdził, że jest bardzo dobrze. Raport i dane do przelewu miał przesłać mailem ale mimo kilku prób kontaktu nie odzywa się. Pewnie sobie przypomni.
W piątek umówiony był instalator żeby wykonać instalacje podpodłogowe i wyprowadzenie szamba. Miałem test asertywności, bo nalegał, żeby nie wykonywać na tym etapie dolotu powietrza do kominka bo "teraz się układa kanały w ociepleniu". Pierwotnie zgodziłem się, ale po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że muszę postawić na swoim. Trochę kręcił nosem, a jak mu powiedziałem że życzę sobie rurę fi160 to już w ogóle miał mnie za wariata i powiedział, że przy takiej dziurze fundament się rozpadnie i będę musiał podmurować. No ale argument że przecież i tak mi za to policzy jakoś wytrącił mu argumenty z rąk. Uwinął się sprawnie, ale na popołudniowej kontroli wyszło kilka wpadek. Nie wykonali w ogóle podejścia do umywalki w łazience, i pomieszczeniu gospodarczym. Odpływ wanny zrobili z innej strony a odpływ do pralki zrobili w ogóle w innym miejscu - dokładnie na środku przejścia. Także w sobotę była akcja poprawkowa i tym razem wszystko jest już w porządku. Muszę też przyznać że podejście do kominka wyszło całkiem zgrabnie i obyło się bez zniszczeń o których ostrzegał instalator. 
W poniedziałek od rana folia i chudziak i mamy zamknięty stan zero. Jupi! 


W wykopie pod kanał na dnie pojawiła się woda. No ale panowie powiedzieli że to nie jest najmniejszy problem.blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak wyglądały zasypane i zagęszczone fundamenty...
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Aż nie przyszli panowie instalatorzy :)blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plPo poprawkach wykonanych na szybko przez instalatorów przyszedł czas na folię i wylewkę.blog budowlany - mojabudowa.pl


A i zapomniałem dodać! Na naszej działce stan gotowych budowli zwiększył się o 100% ;)blog budowlany - mojabudowa.pl


6Komentarze
mkasia  
Data dodania: 2015-09-06 05:59:26
My też mamy kanał, ale trochę inny ;) możesz zerknąć jak to rozwiązaliśmy ;)
odpowiedz
Data dodania: 2015-09-06 09:00:22
Spora ta rura do kominka ;) My daliśmy 100 :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-09-08 13:08:55
I gdzie te fotki ;)
odpowiedz
Data dodania: 2015-09-09 09:04:24
Pełna profeska... tak trzymać ;)
odpowiedz
Data dodania: 2015-09-09 15:02:59
aha... dobrze. że podpisałeś budowlę, przynajmniej wiadomo co jest za drzwiami ;)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2015-09-09 15:30:42
gdybym tak nie zrobił to wiesz - każdy kto by przechodził obok chciałby sprawdzić co się tam kryje :)
odpowiedz
Odpowiedź do franco78
spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186595
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń