Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Podsumowanie tygodnia

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-08-30
wyślij wiadomość

Pierwszy tydzień budowy za nami i muszę przyznać, że było intensywnie. W  tym momencie mamy już postawione fundamenty, które zostały zaizolowane dysperbitem a następnie ocieplone styropianem. Na zewnątrz poszedł XPS 12 a od środka (tak wiem - zdania są podzielone) 5cm zwykłego styropianu. Z zewnątrz siatka na kleju, od środka obłożenie folią 0,3 i rozplanowanie ziemi. Kierownik przyszedł na kontrolę i bardzo chwalił fachowość ekipy, dokładność, sprawność i porządek. Czyli ewentualne obawy o te kwestie zostały całkowicie rozwiane. 
Sprawa która mnie teraz najbardziej martwi to poziom wód gruntowych. Musiałem zrobić przepust pod ławą żeby móc później przepuścić rurę doprowadzającą wodę do budynku. No i okazało się że na głębokości ok. 30cm pod ławą fundamentową dokopałem się do wody gruntowej. Czyli jej poziom obecnie to jakieś 1,5 metra poniżej terenu, no a przecież mamy suszę, czyli na wiosnę będzie wyżej. Kolejna sprawa, że w środę montują kanał samochodowy w garażu, co oznacza że własnie do tego poziomu 20-30cm poniżej ław będzie wykop pod ten kanał i mam z tym związanego stresa. 
Co sądzicie? Drenaż opaskowy? Rowu melioracyjnego w okolicy nigdzie nie ma, więc pozostaje rozsączanie. Ma to sens?

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

3Komentarze
Data dodania: 2015-08-30 13:47:04
Co do odwodnienia to się nie wypowiem bo się nie znam a u nas problemu z tym nie ma więc nie robiliśmy nic. Ale gratuluję postępów :)
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2015-08-30 13:48:53
Ja sie na drenazach nie znam bo u nas głebko kopane i bardzo sucho. Dobrze ze daliscie XPS i folie od srodka-lepsze zabezpieczenie przed wilgocią! pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2015-08-31 14:48:01
Miód Malina ;) Rozwiązania energooszczędne od początku do końca ;)
odpowiedz

Sprawy nabierają tempa

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-08-26
wyślij wiadomość

Dzisiaj rano obudził mnie telefon z betoniarni. Głos po drugiej stronie słuchawki poinformował, że przywiózł zamówiony piasek i zastanawia się, czy go dosypać do piasku znajdującego się już na działce (piasek dostarczony przez zaprzyjaźnionego "Koparkowego"). Obudziłem się w sekundę i mój mózg zaczął pracować na najwyższych obrotach. Po szybkiej analizie 10 rozmów przeprowadzonych z betoniarnią byłem pewnien, że w żadnej z nich nie padło nawet słowo "piasek". W betoniarni musiało nastąpić jakieś nieporozumienie, w wyniku którego piasek trafił pod zły adres. Jak widać, "projekt budowa" wymaga oczu i uszu dookoła głowy :D

W tym miejscu informacja być może cenna dla osób z okolicy: Pan Zbyszek do betonu od Smirnowa z Ceradza nie miał zastrzeżeń, ale bloczki mu się nie spodobały. Część była popękana, część miała dziwne bulwy, albo wgłębienia i wtrącenia. Na 1300 bloczków jedna paleta była podobno fatalna. No ale wystarczyło ich idealnie z niewielką ilością odpadów. Mamy na ławie 7 bloczków 12 centymetrowych. Panowie uporali się z tym w jeden dzień. Izolacja na ławie z folii fundamentowej.
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


Ten profesjonalnie wyglądający mężczyzna, krzątający się po budowie z poziomicą to ja ;)
blog budowlany - mojabudowa.pl

4Komentarze
Data dodania: 2015-08-27 11:47:08
nooo to się zaczęło:) Powodzenia... Przyda się ;)
odpowiedz
Data dodania: 2015-08-27 12:50:30
Tak się właśnie zastanawiałam kto to ten profesjonalista na zdjęciu! Aż bije po oczach jego fachowość i profesjonalizm :D :D Gratuluje - jeszcze troszkę i stan zero gotowy :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-08-27 13:19:10
w
widać po długości poziomicy, że fachowiec ;)
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2015-08-27 21:18:16
:D oj tam oj tam :D
odpowiedz
Odpowiedź do franco78

Ławy

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-08-26
wyślij wiadomość

Nasze modły zostały wysłuchane częściowo :) Ulewy nie było, jednak nie obyło się bez przelotnych opadów. Pełni obaw wybraliśmy się na działkę. Na szczęście Pan Zbyszek nie kręcił nosem i utrzymywał, że nie jest to deszcz rodzący konieczność  nieplanowanego przestoju. Zatem, akcja fundamenty rozpoczęta zgodnie z planem :). Gruchy z betonem zamówione były na 10:00 max 11. Przyjechały przed 12:00 ale w sumie mogło być gorzej. Pompa pracowała godzinę i wypompowała 18 metrów sześciennych betonu. Zamówiliśy B25 bo wyszło 10 zł drożej na metrze. Co tam rzeczywiście przywieźli nigdy się nie dowiemy, ale psychicznie jakoś  z tym lepiej że mamy lepszy beton :) Pompa przyjechała i po wnikliwych obliczeniach ustalono, że potrzeba jeszcze 6,5 metra betonu, który będzie wylany bezpośrednio z leja. W międzyczasie przyjechał transport bloczków M6 z tej samej betoniarni. Kierowca, nad wyraz ceniący swój czas, zawyrokował, że nie musi czekać do przyjazdu kolejnej partii betonu i zabrał się do wyładunku bloczków, nie zważając, iż znacząco ograniczy to dojazd do ław fundamentowych. W tym momencie ujawniły się lata doświadczeń Pana Zbyszka w rozmowach z ludźmi tego pokroju bo przygasił kierowcę, wskazując że gdyby jego firma była punktualna to by stać nie musiał. Jednocześnie wymógł na kierowcy rozładowanie bloczków dokładnie we wskazanych przez siebie miejscach, ułatwiających późniejsze prace murarskie :).

 Łącznie wyszło 24,5 m3 betonu a wydaje mi się że pół metra więcej i byłoby idealnie. Warto dodać, że uwzględniając rezygnację z fundamentów pod kanałami wentylacyjnymi z projektu wynikało,iż betonu powinno wyjść około 22 metrów. Wszystko przez obsypujący się gdzieniegdzie piasek. Fachowcy zrobili minimalnie niższą ławę pod tarasem żeby ławy pod bloczkami wszędzie były na równym poziomie, co było na bieżąco sprawdzane tajemniczym urządzeniem wydającym dziwne dźwięki, kiedy sonda znajdowała się na określonym poziomie. Pełna profeska. 


Urządzenie w prawej ręce Pana Budowlańca to wspomniana sonda. 
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Pan rozładowywacz w końcu się doczekał.
blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak wyglądało tajemnicze urządzenie.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz to już na poważnie

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-08-25
wyślij wiadomość

Minęło parę tygodni i w końcu wszystko zaczęło zmierzać we właściwym kierunku. Rodzinni Geodeci -Wuj z Kuzynem - bardzo sprawnie i profesjonalnie wyznaczyli osie naszego Merlinka. Po wybraniu humusu wydawało się, że działka idealnie "trzyma poziom" jednak, po osadzeniu desek wyznaczających rzeczywisty poziom okazało się, że na szerokości 25 metrów działka opada o jakieś 30-40 cm. Oznacza to, że po zakończeniu budowy będziemy musieli nawieźć więcej ziemi, niż pierwotnie zakładaliśmy.

Po kilku konsultacjach z wykonawcą (dla potrzeb tego bloga będę go nazywał "Panem Zbyszkiem"), zamówieniu potrzebnych materiałów i nerwówce, czy koparka dojedzie czy nie dojedzie, w końcu w poniedziałek wystartowaliśmy. Koparka dojechała punktualnie i zaczęło się kopanie fundamentów. W tym momencie nie było jeszcze wiadomo jak zachowa się grunt. W wierzchniej części jest piasek, który się gdzieniegdzie osypywał ale mniej więcej od połowy ławy była już glina, więc nie trzeba było robić szalunków. Pan Zbyszek pochwalił sprawność i profesjonalizm naszego koparkowego. Wykopy pod ławy wyszły równiutko jak od linijki. Panowie bardzo sprawnie skręcili zbrojenia i umieścili je na kawałkach kostki brukowej, która z powodzeniem zastępuje specjalne (i droższe) kształtki. W tym miejscu pojawił się pierwszy zonk, pomimo że stal zamawiałem uwzględniwszy odpad i jeszcze trochę na górkę, to jednak trochę zabrakło. Akurat na pionowe pręty idące w słupach, których w naszej konstrukcji będzie aż cztery. No ale nie ma problemu - podjechaliśmy do punktu z którego braliśmy stal i od ręki docięli na odpowiednią długość łącznie 33 pręty i załadowali do osobówki. Łącznie poszło 620kg prętów 12 i 180kg szóstki. Wiązałkowego wzięliśmy 15 kg i pewnie z połowa została. Na tym etapie zamówiliśmy bloczki, cement, piasek, plastyfikator i folię pod fundament 50cm x 100 mb i zaczęliśmy modlić się żeby zapowiadane ulewy nas ominęły.


blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl4Komentarze
Data dodania: 2015-08-25 22:04:24
powodzenia :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-08-26 08:48:34
Powodzenia ! :) Piękna okolica.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2015-08-29 15:16:09
Bardzo dziękujemy. Okolica cicha i spokojna, do tego urzekająca :)
odpowiedz
daras24
Data dodania: 2016-05-26 20:23:13
witam może pan podać miejscowość gdzie buduje pan dom
odpowiedz
Odpowiedź do spidi

Coś się zaczęło dziać

Blog:  spidi
Data dodania: 2015-08-11
wyślij wiadomość

Trochę czasu upłynęło, ale w końcu jest o czym napisać.
Wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę, łącznie z uprawomocnieniem się decyzji zajęły nam równo 4 miesiące i myślę że jest to rezultat bardzo dobry. Umowy na dostawy energii i wody podpisane :). Byliśmy gotowi startować w połowie czerwca, ale ekipę murarską mieliśmy umówioną początkowo na połowę lipca, co pierwotnie przeniosło się na początek sierpnia, a następnie jeszcze trochę i ostatecznie (mam nadzieję) ruszamy już za 2 tygodnie. 
W międzyczasie nawiązałem kontakt z miejscowym magikiem koparki, który zdjął humus i uformował bardzo zgrabną pryzmę. Ten sam operator będzie wykonywał wykop pod ławy fundamentowe. 
Już na tym etapie pojawiają się dylematy co jak zrobić. Beton zostawić B20 tak jak w projekcie, czy dołożyć do B25? Ale bardziej zastanawiam się czy nie warto zastąpić stali zbrojeniowej gładkiej tą żebrowaną. Co myślicie? A! I jeżeli ktoś ma namiary na dobre hurtownie, betoniarnie itp. z okolic Poznania lub Dopiewa to poproszę :)

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186595
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń