Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Przed tynkami

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-04-26
wyślij wiadomość

Już od lutego w tle pomiędzy innymi pracami "robiła się" elektryka. Była ona robiona częściowo systemem gospodarczym, co oznacza w praktyce, że odpowiedzialność za całość bierze uprawniony elektryk - nasz kuzyn. :) Wykonał on lwią część prac, w tym całą koncepcyjną, ale czarną robotę jak kucie i osadzanie puszek, oraz rozkładanie niektórych kabli robiłem ja. Całość wykonana jest prawidłowo i zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki, niemniej jednak niektóre kable nie zaginają się pod kątem idealnie prostym, a zdarzył się nawet jeden idący lekko z ukosa. ;) W związku z tym fotorelację ograniczę do absolutnego minimum, bo wiem jak pedantycznie-uszczypliwi lubicie być Wy - komentujący :)
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
Przy okazji wykonałem zbrojenie ścianki działowej, która przez idącą w niej rurę odpowietrzającą pion kanalizacyjny nie ma ciągłości. Na ściance oparty jest geberit z muszlą wiszącą, więc podjęliśmy z kierownikiem decyzję o wykonaniu zbrojenia. Dodatkowo konsultowałem sprawę z instalatorami i mieli podobne zdanie na ten temat, powstała więc widoczna na zdjęciu konstrukcja z płaskowników 5mm i kątowników zamontowanych powyżej linii sufitu. Całość wyszła bardzo solidnie i mam nadzieję że nie przysporzy kłopotów w przyszłości.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


3Komentarze
Data dodania: 2016-04-27 10:01:08
No i fajnie ;) "pedantycznie-uszczypliwi lubicie być Wy - komentujący :)" ? Ja właśnie odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość komentujących zawsze chwali wpisy i zdjęcia... niezaleznie od tego jak ten wpis wygląda :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-04-27 17:57:14
W sumie racja. Ale jak komentarz jest już niepochlebny to nie pozostaje nic poza suchą gałęzią w lesie. Wolałem nie ryzykować :)
odpowiedz
Odpowiedź do franco78
Data dodania: 2016-06-08 07:22:22
Co się martwisz, prąd pod skosem też popłynie :). Ja też sam sobie wykonywałem elektrykę. Skośnych kabli ci u mnie dostatek. lol. Po przykryciu tynkiem i tak to wszystko wygląda super.
odpowiedz

Instalacje wod-kan i podłogówka

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-04-11
wyślij wiadomość

Wpis miał powstać już jakiś czas temu, ale też i ten etap budowy mieliśmy mieć już dawno za sobą. 
No ale od początku. Posprzątaliśmy budowę co zajęło nam prawie cały dzień żeby Panowie z firmy instalacyjnej mieli łatwą robotę. Najpierw na całą powierzchnię chudziaka poszła warstwa dysperbitu, na nią papa podkładowa termozgrzewalna 4mm firmy Lemar.  Firma z którą mamy podpisaną umowę ma bardzo fajny system kładzenia rur który powoduje że są one bardzo dobrze izolowane - zobaczcie jak to wygląda na zdjęciach. W pierwszej ułożonej warstwie styropianu wycinane na gorąco są rowki w których idą rurki od zimnej wody (niebieskie) oraz kanalizacyjne które są podciągnięte w docelowe miejsca. Na to kładziona była następna warstwa styropianu w której znowu w wyciętych rowkach idą rurki czerwone doprowadzające tym razem ciepłą wodę. Na całość kładziona jest ostania warstwa styropianu, następnie płyta systemowa AVAX w której rozprowadzone zostały rurki od podłogówki. Całość przygotowana do wylania posadzki z anhydrytu. 

I tyle by było z teorii...

W praktyce do tego momentu wszystko wyglądało idealnie, poza kilkudniowym opóźnieniem które przesunęło zamówionych tynkarzy na następną budowę. No ale w dniu w którym przyjechał posadzkarz wszystko się już posypało. Okazało się że warstwa styropianu jest zbyt gruba i nie ma szans, żeby wylać posadzkę odpowiedniej grubości. W tym miejscu należy się pochwała dla Pana Posadzkarza, bo mógł wylać i umyć ręce a ja bujałbym się pewnie za kilka miesięcy, kiedy wszystko zaczęłoby pękać, a wtedy szukaj wiatru w polu. Generalnie po kilku godzinach nerwowych dyskusji, ustaleń i nieudanych próbach znalezienia rozwiązania zastępczego padła decyzja: rozbieramy i poprawiamy całość. Co to oznaczało w praktyce? Zdjęcie ogrzewania podłogowego z całości domu poza jego częścią gospodarczą i odchudzenie wierzchniej warstwy styropianu. W miejscach gdzie dało się to zrobić maty systemowe wraz z rurkami zostały podniesione na specjalnym rusztowaniu z drabiny, a płyty styropianu w części zostały wymienione (piątki na trójki) a w części zostały ścięte o te brakujące 2 centymetry. Zorientowanym nie muszę chyba pisać, że efekt końcowy nie był nawet w połowie tak imponujący jak przed przeróbkami, ale tego nie dało się uniknąć. Mamy tylko nadzieję że funkcjonalnie i pod względem technicznym jest wszystko ok. Z firmy która to robi mimo wszystko jestem zadowolony, bo stanęli na wysokości zadania i mimo wpadki potrafili się do błędu przyznać i wziąć na siebie jego konsekwencje, a trzeba przyznać że są bardzo dokładni i staranni.

Same posadzki też się przekładały kilka razy i opóźniły dość znacznie z powodów już od nikogo niezależnych, ale suma sumarum dzisiaj mamy już zrobioną wylewkę. Oczwywiście nie może być idealnie, bo okazało się że dość duża ilość kulek styropianowych postanowiła sobie wypłynąć na powierzchnię anhydrytu, oraz Pan Posadzkarz zmartwił mnie że mój bój z kanałem warsztatowym jeszcze nie ma końca, ale przynajmniej możemy ruszać dalej. Należy jednak w tym miejscu wspomnieć, że tynkarze poszli sobie już na kolejną budowę i do nas wracają dopiero za 2 tygodnie, czyli zaliczyliśmy właśnie miesiąc opóźnienia w stosunku do pierwotnego planu.
  
No to wyżaliłem się trochę, ale kto mnie zrozumie jeśli nie Wy? :)

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


13Komentarze
Data dodania: 2016-04-11 23:08:20
Troche nie typowo-posadzki przed tynkami,ale można i tak.
odpowiedz
Data dodania: 2016-04-12 17:03:29
Jest to bardzo prawidłowa kolejność, a w niektórych przypadkach nawet lepsza niż "tradycyjna" tam gdzie tynki robimy pierwsze. Jeśli na podłodze masz instalacje wod-kan, kable elektryczne w peszlach i odkurzacz centralny warto najpierw wykonać wylewkę, żeby to zabezpieczyć przed tynkarzami. Tynkarze bardzo łatwo mogą uszkodzić rurę do odkurzacza, albo jakiś przewód elektryczny co później trudno wyłapać. Wylewki anhydrytowe i tak są szlifowane, co można zrobić po tynkach więc nie ma obawy, że będzie "zapaprana" tynkiem. Ja również wybrałem taką kolejność, że wylewki robię pierwsze.
odpowiedz
Odpowiedź do krysiaibronek
Data dodania: 2016-04-11 23:29:44
I bardzo dobry wybór,anhydryt
odpowiedz
Data dodania: 2016-04-12 06:41:51
A no właśnie... posadzki przed tynkami? No można, ale teraz bedzie wiecej zabawy i sprzątania... Robota widać wykonana schludnie i starannie:)
odpowiedz
Data dodania: 2016-04-12 06:44:05
aha... szkoda tylko, że dobiegi do pętli grzewczych nie są izolowane (od rozdzielczacza wychodzą gołe ruri po całym domu)...
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-04-12 10:18:56
Pamiętałem o tym bo mi kiedyś mówiłeś. Pierwotnie rozdzielacze miały być w garażu albo kotłowni i wtedy bym się upierał. Rurki idą przez korytarz a największe pętle w salonie mają połączenie bezpośrednie więc uznałem że może być. No i przy tym systemie Avax zakładanie izolacji na rurki jest niestety problematyczne.
odpowiedz
Odpowiedź do franco78
spidi  
Data dodania: 2016-04-12 10:35:42
Co do tynków po posadzce to mam tą ekipę sprawdzoną i wiem, że jak skończą będzie idealnie czysto. Jedyne co muszę zrobić to zainwestować w 130 m2 folii budowlanej żeby dokładnie przykryć wylewkę.
odpowiedz
Data dodania: 2016-04-12 11:02:12
co to za folia ? pod podłogowym? też zastanawiamy się czy nie zrobić wylewek przed tynkami bo nasi tynkarze powiedzieli ,że i tak chudziaka będą przykrywać folią hmm
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
spidi  
Data dodania: 2016-04-12 11:27:40
To jest płyta systemowa, układa się ją trochę jak klocki - jedna pasuje w drugą i tworzą zwartą powierzchnię. Korzyść jest taka w stosunku do standardowego rozwiązania, że rurki nie leżą bezpośrednio na podłożu tylko są lekko uniesione co powoduje że są otulone anhydrytem ze wszystkich stron. Tynki po wylewkach mają jeszcze ten plus, że już nie będzie żadnego kucia ścian pod instalacje wodne. Przerabiałem już taką kolejność na innej budowie i wszystko wyszło idealnie.
odpowiedz
Odpowiedź do jessicaa
Data dodania: 2016-04-12 14:53:17
czy te płyty spełnią swoją funkcje przy wylewce z mixokreta? My już mamy wode rozciągniętą ale boimy się ,żeby tynkarze nie popsuli tych rur podczas tynkowania.
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
spidi  
Data dodania: 2016-04-12 15:28:20
Anhydryt wpłynie pod rurki i przestrzeń będzie wypełniona dokładnie. Mixokret ze względu na swoją półsypką konsystencję może nie dostać się we wszystkie szczeliny. Moim zdaniem taka płyta przy mixokrecie nie powinna w niczym zaszkodzić, ale z anhydrytem po prostu lepiej współgra. Proponuję jednak upewnić się u fachowca.
odpowiedz
Odpowiedź do jessicaa
Data dodania: 2016-04-12 17:07:18
U mnie ekipa od anhydrytu powiedziała, że nie muszę przykrywać wylewki przy tynkach. Wystarczy, żeby ekipa tynkarzy po każdym dniu pracy po sobie sprzątali na bieżąco (co nie było dla nich żadnym problemem). A wszystko co zostanie na posadzce to ekipa od wylewki wyszlifuje jak przyjdzie szlifować anhydryt (specjalnie szlifowanie zrobią dopiero po skończonych tynkach).
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
Data dodania: 2016-04-12 19:43:47
Prosze jeszcze zwrócić uwage ekipie tynkującej,żeby oddzieliła tynki od posadzki,tzn żeby nie tynkowali do samej wylewki.Tynk powinni zakonczyć około 1 cm nad posadzką,bo anhydryt w czasie grzania 'pracuje' nie tylko na boki.
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186573
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń