Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wyjątkowy dzień

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-07-30
wyślij wiadomość

Na każdej budowie prędzej czy później przychodzi taki jeden szczególny dzień. Moment wyjątkowy, uroczysty, wręcz przełomowy. Nie wiem z czego to wynika, ale jest on taki zwłaszcza dla facetów. Niech jedna fotografia wystarczy za tysiąc słów ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl P.S. Na marginesie dodam tylko, że oczyszczalnia działa bez zarzutów.. :P


Przydomowa oczyszczalnia

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-07-27
wyślij wiadomość

Każdy kto budował dom doskonale wie, że na budowie doświadczyć można wszelkiego rodzaju emocji. Nas dość długo omijały te emocje złe, a jeżeli już to były one raczej z pogranicza thrillera niż sensacji :) Wczorajszy dzień był zupełnie nowy pod tym względem i było blisko do tego, żeby koparkowy pobił się z wykonawcą oczyszczalni ;) Ale po kolei.

Umówiony z wykonawcą oczyszczalni byłem w ten sposób, że ja dostarczam materiał na złoże czyli 18 ton kamyszków 2-8mm i koparkowego. Jako że operator-magik już u nas kilka rzeczy robił, nie miałem żadnych wątpliwości co do jego kompetencji. No ale panowie od razu wystartowali od zgrzytu bo oczyszalniowy nie chciał tłumaczyć całego procesu i kolejnych kroków, tylko wydawał krótkie polecenia bez miejsca na dyskusję, co od razu ustawiło ich wzajemne relacje. W pierwszej kolejności kazał koparkowemu przenieść zalegający humus i wyrównać teren pod złoże, co miało zająć "około godziny". Po 15 minutach teren był wyczyszony i równiusieńki i można powiedzieć że całej ekipie oczyszczalniowców opadły - nomen omen - kopary :) 

No ale problemy zaczęły się później. Zgodnie z moimi przewidywaniami z resztą. Po ostatnich ulewnych opadach poziom wód gruntowych, który normalnie latem jest w okolicach 1,5 metra poniżej poziomu terenu jeszcze kilka dni temu był na głębokości dwóch sztychów łopaty. Wiedziałem o tym i z tego też powodu zmieniliśmy w ostatniej chwili wersję oczyszczalni na taką z przepompownią i wyniesionym złożem filtracyjnym. Kilka dni upałów spowodowało, że poziom wód się nieco obniżył, ale i tak okazało się że w okolicach 1,2 metra jest już woda. Wykop pod zbiornik musiał mieć trochę ponad półtora metra głębokości no i zaczęła się jazda. Dziura była już wykopana i zanim udało się podjechać po zbiornik boki już się osuwały a dno zamulało i tak było cały czas. Koparkowy wracał, pogłębiał dziurę a boki się zaraz zapadały i tak ciągle od nowa. Punkt kulminacyjny był w momencie kiedy gość od oczyszczalni uparł się żeby poszerzać wykop, podczas gdy koparkowy uważał, że nie ma sensu wybierać ziemi z boków bo i tak się obsypują a niebezpiecznie zbliżyliśmy się do płotu sąsiada. W chwili kiedy spory kawał piachu osunął się do wykopu w którym akurart stał jeden z robotników to było już naprawdę nerwowo i panowie zaczęli się na siebie normalnie nadzierać nie przebierając w słowach. Ja w tym czasie starałem się wtopić w otoczenie i stać się niewidzialnym ;) 
No ale po każdej burzy wychodzi słońce. Panowie w końcu sobie poradzili przy pomocy kilkunastu worków cementu i kunsztu koparkowego. Zbiornik został osadzony i od razu napełniony wodą. Potem poszło już z górki, chociaż studzienka na przepompownię również musiała być osadzona w podobny sposób. Tym razem jednak obeszło się bez awantury. 
Finalnie wszystko zagrało a my mamy naszą wyczekaną przydomową oczyszczalnię ścieków IN-DRAN firmy Fann w wersji K64 z przepompownią, zbiornikiem 2000 litrów i nasypem filtracyjnym.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

tagi
Fann IN-DRÄN
2Komentarze
piasek  
Data dodania: 2016-07-28 07:54:47
No to rzeczywiście było dosyć groźnie. Niepotrzebnie pan oczyszczalniowy traktował koparkowego jak swojego nierozgarniętego pracownika. Dobrze, że obyło się bez ofiar w ludziach :) Pozdrowienia.
odpowiedz
Data dodania: 2016-08-02 14:15:55
Hiczkok normalnie ;)
odpowiedz

Dexter w swoim żywiole...

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-07-17
wyślij wiadomość

Kiedy płytkarze zakończyli swoje prace przyszła pora na zniwelowanie ściennych niedoskonałości i zagruntowanie ścian. Poszedł w ruch papier ścierny, całkiem spore ilości gipsu szpachlowego i ogromny wkład inwestora, który przygotował ściany do prac malarskich.

Ponadto okazało się, że otwory drzwiowe są niestandardowej wielkości. Prawidłowe osadzenie skrzydeł drzwiowych (za wyjątkiem łazienki i toalety) wymagało obniżenia o jakieś 10-12 centymetrów. Ponownie poszły w ruch najróżniejsze sprzęty, płyta karton-gips, ponownie gips i papier ścierny. Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania inwestora. Obniżone otwory wejściowe prezentują się całkiem elegancko:

blog budowlany - mojabudowa.pl


Po akceptacji prac kosmetycznych, kontroler jakości w osobie inwestorki dał zezwolenie na rozpoczęcie kolejnego etapu prac. Aby usunąć wszędobylski pył, wszystkie ściany, sufity i posadzki zostały dokładnie odkurzone.  W tym celu wypożyczyliśmy specjalny odkurzacz budowlany,  który zdecydowanie ułatwił sprawę. Nasz Merlin przez kilka godzin wibrował od hałasu wydobywającego się z tego żółtego potwora :)

blog budowlany - mojabudowa.pl


Następnie wszystkie powierzchnie zostały „przemalowane” wodą z mydłem. A podłogi zagruntowane…

blog budowlany - mojabudowa.pl


W dalszej kolejności powierzchnie niemalowane zostały zabezpieczone papierem i folią malarską oraz tekturą falistą

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


Wreszcie nastąpił etap prac właściwych, czyli gruntowanie ścian za pomocą gruntu śnieżka. W ruch poszły wszelkiej maści wałki i pędzle… (firmy Dexter oczywiście)

blog budowlany - mojabudowa.pl

…by przynieść upragniony efekt w postaci śnieżnych ścian.

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


 Im więcej powierzchni ścian przykrywał śnieżny grunt, inwestorka z właściwym sobie poddenerwowaniem usilnie starała się wybrać kolory farb do poszczególnych pomieszczeń  oraz panele…

Ten etap prac spowodował, że inwestor przez moment poczuł się jak główny bohater serialu o pewnym sympatycznym mordercy… :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miłego dnia wszystkim, tym razem inwestorka :) 

10Komentarze
piasek  
Data dodania: 2016-07-17 11:40:12
No cóż - pracy dużo, ale efekt wart wysiłku :) Pozdrowienia.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-17 15:53:49
Dokładnie tak, a do tego zrobione we własnym zakresie cieszy podwójnie :)
odpowiedz
Odpowiedź do piasek
madic27  
Data dodania: 2016-07-17 12:10:43
Gratulacje z postepow i dla bohatera domu! Pozdrawiam
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-17 15:55:16
Dziękujemy, bohater domu dzisiaj na zasłużonym odpoczynku :) Również pozdrawiamy
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
oliwia2  
Data dodania: 2016-07-25 16:29:36
Zazdroszczę tego etapu budowy. My jeszcze musimy trochę poczekać. Bardzo ładne płytki w kuchni. Pozdrawiam. :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-28 16:14:47
Dziękujemy. Zobaczycie, że niebawem i ten etap u Was zawita. Powodzenia
odpowiedz
Odpowiedź do oliwia2
ruth44  
Data dodania: 2016-07-27 16:22:49
Profesjonalizm i perfekcja,gratuluję. Ciężko trzeba się napracować, ale za to później jest satysfakcja. Pozdrawiam (kiedy my bedzie my na tym etapie ... ho, ho)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-28 16:16:17
Dziękujemy, satysfakcja wielka i zakwasy porównywalne :)
odpowiedz
Odpowiedź do ruth44
Data dodania: 2016-07-28 08:26:50
Jaką macie wysokość pomieszczeń po wylewce?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-28 16:16:53
257 cm bez paneli, pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do sylwunia

Dochrapaliśmy się parapetów wewnętrznych

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-07-15
wyślij wiadomość

Parapety zostały zamontowane już jakiś czas temu, ale czekaliśmy na poprawkę parapetu narożnego, po którego osadzeniu okazało się, że ma rysę na całej swojej długości. Panowie przyjechali, obejrzeli zgłoszony przez nas defekt i stwierdzili, że rysa powstała w zakładzie kamieniarskim podczas przycinania, po czym dość sprawnie przeszlifowali parapet, i wypełnili łączenia żywicą epoksydową. Po rysce nie został najmniejszy ślad. Parapety są koloru biało-śmietanowego z nieregularnymi żyłkami różnych odcieni koloru szarego na powierzchni (marmur Bianco Ferrara) :)

Uważamy, że efekt końcowy jest zadowalający i mamy nadzieję, iż w trakcie użytkowania będziemy równie zadowoleni, jak z parapetów zewnętrznych, które zostały zamontowane nieco wcześniej. (Mimo, że od montażu nie był przecierane, nie widać na nich nawet drobinki kurzu.) :D

W pomieszczeniu gospodarczym oraz w garażu zamontowaliśmy parapety podarowane nam przez szwagra, dzięki czemu zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczymy na inne wydatki :) Może nie są dobrane kolorystycznie do okien tak bardzo, jak pozostałe ale wiadomo, darowanemu koniowi w zęby zaglądać nie będziemy... także bardzo, bardzo dziękujemy Marcinowi :)

oto i one:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


5Komentarze
marcin-k11111111111
Data dodania: 2016-07-16 21:48:37
To kuchenne okno od początku nie chciało Współpracować. Parapety ładne, ale w pokojach nie pokazałeś. Są już? Ps. Kuchenne okno jak w projekcie, czy wyższe?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-16 23:38:33
Dziękujemy, też nam się podobają :) Z oczywistych względów, tam gdzie mamy okna przesuwne, parapety nie zostały zamontowane. W pozostałych pomieszczeniach już tak. Specjalnie dla Ciebie dodajemy dodatkowe zdjęcie w poście, jednego z pokoi. Wymiary okna kuchennego zgodnie z projektem. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
ibis
Data dodania: 2016-08-03 23:32:41
merin
witam moj email xieciu1@wp.pl ,mam prosbe ,chce budowac ibisa ale to podobny dom, orientacyjne koszty budowy by mi Pan podpowiedzial??
odpowiedz
ivvonk
Data dodania: 2016-08-26 13:32:12
A mi przypadły do gusty parapety zewnętrzne. Co to za kamień ??? Proszę o nazwę.
odpowiedz
Data dodania: 2019-10-03 20:21:40
jak udało się wam zamontować parapet w oknie narożnym? :) Czekam właśnie na ten narożny i zastanawiam się jak zacząć go montować.
odpowiedz

Kolejne zakupy

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-07-14
wyślij wiadomość

Kiedy nasza ekipa zajmowała się kładzeniem płytek, postanowiliśmy rozejrzeć się za wyposażeniem kuchni. W międzyczasie również omówiliśmy szczegóły dotyczące projektu mebli kuchennych, wykonaniem których zajmie się nasz szwagier Marcin. Także z niecierpliwością czekamy na realizację.

Kierując się opiniami znajomych i własnymi spostrzeżeniami zdecydowaliśmy się na następujące sprzęty:

piekarnik elektryczny Samsung NV75K5541RS z funkcją dual cook Samsung 

blog budowlany - mojabudowa.pl

kuchenka mikrofalowa  Samsung FG87SUSt 719 z funkcją opiekania na chrupko

blog budowlany - mojabudowa.pl

zmywarka do zabudowy BOSH SPV40M20EU

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zastanawiamy się jeszcze nam wyborem lodówki, płyty indukcyjnej, okapu i w dalszej kolejności pralki.

Wstępnie mamy kilka typów, ale nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Zastanawiamy się nad wyborem:

lodówka

LG  GBB530PZCFE 

LG GBB530PVQPB

LG GBB530NSQPB

LG GBB530PZCPS

okap TEKA CNL2 2002 SREBRNY  

indukcja Teka IQS 643

Macie jakieś doświadczenia z użytkowaniem tego sprzętu..? :)
 

2Komentarze
Data dodania: 2016-07-15 13:23:31
Co do piekarnika z funkcją dual cook - fajna sprawa:) Co do indukcji - najlepiej gdy są 4 oddzielne pola regulacyjne a nie jedno wspólne dla wszystkich. Funkje Booster i minutnik niezbędne:)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-07-15 20:38:41
Jak zwykle dziękujemy za podpowiedzi, na pewno skorzystamy z rad, podobnie jak w przypadku funkcji dual cook :)
odpowiedz
Odpowiedź do franco78
spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186595
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń