Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Nowe tempa...

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-08-30
wyślij wiadomość

Od przeprowadzki dzielą nas dni. Siłą rzeczy prace nabrały tempa. Zastanawiamy się, czy damy radę wszystko poogarniać. Czeka nas kilka wizyt fachowców.

Jesteśmy umówieni na regulację okien i poprawę jednej rolety, która po otwarciu delikatnie wystaje z kasety. Firma od której nabyliśmy okna i rolety, delikatnie chciala spuścić nas na drzewo twierdząc, że czasami tak się zdarza i po prostu nie mamy na to zwracać uwagi... Po kilku telefonach, mniej lub bardziej miłych, czekamy na ponowną wizytę montera.

Niebawem zjawią się też fachowcy od uruchomienia i wyregulowania rekuperacji. Panowie ustawią odpowiednie wartości przepływu powietrza dla poszczególnych pomieszczeń. Zastanawiamy się też nad obudowaniem rekuperatora, ponieważ został on umieszczony na nieocieplonym  poddaszu. 

Ta sama ekipa dokona regulacji pompy ciepła i zaprogramowania czujników temperatury dla każdego z pomieszczeń.

Czeka nas montaż oświetlenia i wszystkich pstryków. W tej kwestii ponownie zadziała inwestor (nie wiem, jak on to ogarnia), tym razem przy pomocy kuzyna Tomka.

Lada dzień pojawi się ekipa od dachu, aby zamontować rury spustowe, zdemontowane podczas ocieplania budynku i dokona małej poprawki przyciętej nierówno rynny.

No i biały montaż do ogarnięcia.

Marcin cały czas montuje kuchnię. Lada dzień czekamy na dostawę płyty indukcyjnej i lodówki. Indukcję zakupiliśmy wraz z montażem, więc do tego czasu kuchnia powinna zostać ukończona.

Póki co, wygląda to tak:


blog budowlany - mojabudowa.pl2Komentarze
Data dodania: 2016-08-30 10:42:12
No to niedługo parapetówka ;) A kiedy i jakie drzwi wewn? ;)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-30 10:58:35
jak tak dalej pójdzie to parapetówka faktycznie na parapetach, bo stołu nadal nie mamy... :) drzwi Porta Line, montaż druga połowa września
odpowiedz
Odpowiedź do franco78

To już rok...

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-08-28
wyślij wiadomość

W tygodniu minął rok od wejścia na naszą działkę ekipy murarskiej. Zastanawiamy się, kiedy ten czas upłynął :)

Podsumowując te ostatnie 12 miesięcy możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z większości decyzji budowlanych, podobnie jak z ekip, z którymi współpracowaliśmy. Był to intensywne spędzony czas, przeplatany rutyną, nerwówką, a nawet głupakwą :) 

Najważniejsze, że był on efektywnie wykorzystany. Nasz Merlin powoli nabiera wewnątrz ostatecznych kształtów. Obecnie jesteśmy prawie na końcówce wykończeniówki i powoli sposobimy się do przeprowadzki. Mamy nadzieję, że nastąpi już przed końcem września. Także trzymajcie kciuki...

Powoli zaczyna powstawać nasza kuchnia, którą jak większośc pozostalych mebli wykona nasz szwagier. Przyjechały już poszczególne elementy.  Mamy nadzieję, że w tym tygodniu zostanie  cała zmontowana. Nie mieliśmy żadnej wizualizacji tych mebli, zrobiliśmy odręczne rysunki i wskazówki. Resztę pozostawiliśmy w rękach Marcinia. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego, jednocześnie spokojni, bo wiemy, że trafiliśmy na dobrego fachowca. 

Dla przyszłego porównania ekektów końcowych wstawiamy nasze wypocinki.


Kuchniablog budowlany - mojabudowa.pl

 Szafa w sypialniblog budowlany - mojabudowa.pl

szafa wiatrołapblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

szafka łazienkowa - wzorowana na projekcie zaprezentowanym na blogu dom- w-tymiankublog budowlany - mojabudowa.pl
9Komentarze
mkasia  
Data dodania: 2016-08-29 06:40:45
Projekty pierwsza klasa ;)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-30 10:12:58
hihihi, projektanci z nas marni, całe szczęście mamy Marcina, który to wszystko ogarnie :)
odpowiedz
Odpowiedź do mkasia
piasek  
Data dodania: 2016-08-30 11:44:32
Patrząc na szafę w sypialni widzę, że przestrzegacie parytetów - przestrzeń precyzyjnie podzielona na pół. U nas chyba większą część zagarnie piękniejsza inwestorka :) Pozdrowienia.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-09-04 00:55:59
z parytetem równie bywa :) równomierny podział szafy w sypialni możliwy był z uwagi na zaanektowanie przez inwestorkę większej części szafy na korytarzu...
odpowiedz
Odpowiedź do piasek
Data dodania: 2016-08-30 12:38:42
Wszystko przemyślane dokładnie:) Gratuluję postępów. Jeżeli mogę coś doradzić to zastanów się nad tymi koszami z IKEA. Mam je u siebie w PAX'ie i nie za bardzo jestem z nich zadowolona. Na lekkie skarpety, szaliki czy bieliznę w ostateczności mogą być (trzeba delikatnie otwierać), ale jeżeli włożysz coś cięższego np przy 2-3 kocach, pościeli wypadają z prowadnic.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-09-04 01:01:25
Kosze zakupiliśmy już z jakiś czas temu, więc klamka już raczej zapadła. Kupiliśmy kosze metalowe, solidniejsze od koszy drucianych i mamy nadzieję, że będą się dobrze sprawować. Zostaną wykorzystane do przechowywania elementów garderoby zimowej, tj. czapek, rękawiczek i szali oraz szczotek i środków do konserwacji obuwia. Mamy nadzieję, że prowadnice dadzą radę :) Pozdrawiamy
odpowiedz
Odpowiedź do paulinak
marcin-k11111111111
Data dodania: 2016-08-30 14:23:01
Bardzo udane rozwiązania...będziemy czerpać garściami.
odpowiedz
mayer  
Data dodania: 2016-09-01 18:52:02
Bravo Wy !!
Normalnie zazdrość mnie bierze kiedy widzę na jakim etapie już jesteście. Kiedy ja będę w tym miejscu wyrośnie mi chyba siwa broda i strace resztki włosów hahahah. Ale poważnie; dużo wspaniałej pracy włożyliście w ten dom widać to i nawet "czuć" zapach farby. Panele wspaniale prezentują się w blasku promieni słońca, kolor bajka. Meble kuchenne zapowiadają się obiecująco ;) (taki "szffffagier" to skarb największy) tylko nie oblewajcie ich przed montażem, żeby prosto wyszły. Z niecierpliwością czekamy na wasza przeprowadzkę jak również na dalszą kontynuacje bloga - jak się mieszka co było dobrym a co złymwyborem. Powodzenia "Pani i Panu" inwestorowi. Mam nadzieję że będzie jakieś blogowe oblewanie przeprowadzki :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-09-04 21:13:05
Rany, jeden komentarz a tyle miłych słów. Pękamy z dumy :)
odpowiedz
Odpowiedź do mayer

Mój jest ten kawałek podłogi...

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-08-25
wyślij wiadomość

No i stało się, nasz merlin opanelowany wzdłuż i wszerz. Zdecydowaliśmy się na ten sam model panela do wszystkich pomieszczeń, tj salonu, korytarza, 2 pokoi  - powiedzmy gabinetowo/gościnnych - i sypialni. Wybór padł na dąb celtycki firmy Kronopol z fugą czterostronną. Panele mają ciepłą barwę i ocieplą nieco stonowane i chłodne kolory merlinowych ścian. Doskonale imitują naturalną deskę. Kilka osób udało się zmylić... ;)

Przed układaniem paneli, posadzki zostały dokładnie oczyszczone z pozostalości po poprzednich pracach budowlanych. Do paneli zastosowano podkłady do ogrzewania podłogowego Expert Thermo Rapid firmy Cezar.

Panele, rzecz jasna kładzione dokładną, aczkolwiek lekko drżącą ręką inwestora. Zostały ułożone całościowo, bez listew progowych pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Zastosowane zostały odpowiednie dylatacje od ścian. Przy rozkładzie merlinowych pomieszczeń było to nielada wyzwaniem. Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania inwestorki, tym samym inwestor zdobył najwyższy level bohatera domu :)

Aparat przekłamuje kolor paneli,  bo w rzeczywsitości są odrobinę jaśniejsze. 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


18Komentarze
beciacz
Data dodania: 2016-08-25 15:07:06
Mam ten sam podkład i na nim jest napisane, że daje się pod niego folie a u Ciebie nie widzę żeby była kładziona. Już sama nie wiem czy dawać folię czy nie?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-25 18:24:18
Była to nasza świadoma decyzja żeby nie dawać folii. W zamyśle ma ona zabezpieczać podłogę przed podciąganiem wilgoci z gruntu. W naszym domu jest położona gruba folia budowlana pod całym chudziakiem, na chudziaku jest papa zgrzewana na gorąco, na to 20 cm styropianu, plastikowe panele grzybkowe pod rurki podłogówki i dopiero wylewka. Na moje nie powinno podciągać ;) Sprawdź tylko czy folia nie jest wymagana w gwarancji na panele - pewnie jest.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
maciejz
Data dodania: 2016-08-26 00:32:40
folia powinna być
Powinna być folia, nie żeby zabezpieczyć przed wilgocią z gruntu, tylko wilgocią w wylewce betonowej. W ciągu lata jej wilgotność wzrasta, natomiast w momencie włączenia podłogówki oddaje nagromadzoną wilgoć w górę, do paneli. Dlatego brak folii oznacza brak gwarancji, bo panele bez folii podlegają wahaniom wilgotności i niekorzystnie to na nie wpływa. Folia dużo nie kosztuje - wystarczy 0,2mm. Cieńsza również zwykle stanowi naruszenie gwarancji. Przynajmniej tyle twierdzą producenci...
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
spidi  
Data dodania: 2016-08-26 13:37:51
Też prawda. Natomiast powstaje pytanie gdzie ucieka ta wilgoć w momencie kiedy wylewka jest ze wszystkich stron szczelnie zamknięta folią? Jeżeli miałaby zostać w anhydrycie, albo skraplać się gdzieś na styku to chyba wolę tej folii mimo wszystko jednak nie dawać.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
maciejz
Data dodania: 2016-08-26 13:58:25
Ja nie wiem, gdzie to ucieka, może jakoś bokiem albo wolniej paruje. Tylko tyle mogę powiedzieć, że większość producentów zaleca i unieważnia gwarancję, jak nie ma. To są grosze na m2, a ciepło przez folię przechodzi doskonale, bo jest cieniutka, 200 mikronów. Tak tylko piszę, pod rozwagę, bo pewnie nic się nie powinno stać, a jeśli to z innej przyczyny, ale gwarancji producent może nie uznać, więc lepiej położyć w pomieszczeniach, co jeszcze zostały. Ale każdy wybiera jak chce :-) Bardzo ładny domek ogólnie, w tym także panele mi się podobają wizualnie, mam podobne w salonie :-)
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
Data dodania: 2016-08-25 16:47:49
Nie chce cie martwić, ale mam te panele w salonie i szczerze ich nienawidzę, choć były najdroższe że wszystkich. Widać na nich non stop brud, nienaturalnie się błyszczą i cholernie rysują. To pierwsza rzecz jaka bym zmieniła w swoim domu.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-25 18:26:34
Czytaliśmy że mieliście przeboje z tymi panelami. Nasze były prościutkie i kładło się bardzo łatwo. Oprócz tego mamy grubość 10 mm czyli siłą rzeczy są to już inne panele, więc po cichu liczymy, że będą się lepiej sprawowały niż Wasze.
odpowiedz
Odpowiedź do naszamila
Data dodania: 2016-08-25 22:01:15
Obyś miała rację.
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
Data dodania: 2016-08-25 17:16:36
Nie wiem, jak będą się sprawowały, ale wyglądają pięknie! :) całość bardzo ładnie się prezentuje.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-26 21:19:26
miód na moje oczy :) długo zastanawialiśmy się zanim dokonaliśmy ostatecznego wyboru i nie żałujemy. Wyglądają super, lepiej niż na zdjęciu i chyba w użytkowaniu też całkiem całkiem. Trochę robót już przetrzymały :)
odpowiedz
Odpowiedź do domwskrzydlokwiatach
sylwaww  
Data dodania: 2016-08-25 19:20:48
O matko jak ladnie :) kiedy my będziemy na takim etapie ... ehhh marzenia ...
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-26 21:22:29
macie piękny projekt i niebawem realizacja będzie cieszyć Wasze oczy. Gdyby projekt był w sprzedaży, kiedy my dokonywaliśmy wyboru, też byśmy go wybrali ze względu na czterospadowy dach, pozdrawiamy i życzymy postępów prac :)
odpowiedz
Odpowiedź do sylwaww
kmmar  
Data dodania: 2016-08-26 00:51:45
Mam te same panele w salonie, korytarzu i dwóch sypialniach. Są super, nie widać zabrudzeń, mam kota i psa, myję raz na tydzień albo nawet raz na dwa tygodnie, w ogóle się nie rysują, mają super fakturę i połysk bardzo naturalny. Mieszkam ponad dwa lata i na pewno nie zmieniłabym ich na inne chyba, że na drewniane. Gratuluję wyboru!
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-26 21:27:30
Dziękujemy za pozytywną opinię, jesteśmy spokojniejsi. O ile nie mieliśmy wątpliwości co do estetyki i wykonania paneli, po jednym z wcześniejszych wpisów nabraliśmy wątpliwości co do ich przyszłego użytkowania. Dodatkowo test zarysowań przeprowadzony z użyciem kluczyków samochodowych rozwiał wszelkie wątpliwości. Niewykorzystany panel pozostał w stanie nienaruszonym :) uffffff
odpowiedz
Odpowiedź do kmmar
natkarl  
Data dodania: 2016-08-26 11:23:58
Nie wiem czy się folie daje czy też nie ale jednego jestem pewna: panele prezentują się REWELACYJNIE!
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-26 21:28:23
:D dziękujemy
odpowiedz
Odpowiedź do natkarl
Data dodania: 2016-11-07 09:18:23
A co to za panele, bo nie mogę dopatrzyć????
odpowiedz
jarand
Data dodania: 2019-10-10 11:01:41
Opinia podłady Expert Thermo Rapid firmy Cezar
Dzień dobry, jak z perspektywy czasu ocenia pan zastosowane podkłady ? Czy spełniły Pana oczekiwania? Czy podłoga dobrze grzeje oraz czy jak ocenia pan tłumienie dźwięków? Zastanawiam się na zakupem tych podkładów. W internecie jest mało opinii o tych podkładach. W jednym pomieszczeniu aby zniwelować różnicę poziomów do płytek musiałbym dać 5mm a nawet 7mm.
odpowiedz

Mamy go :)

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-08-22
wyślij wiadomość

Po długich poszukiwaniach, nabyliśmy w końcu narożnik. Zamiast narożej półeczki będzie zagłówek. Termin realizacji zamówienia, koniec września....

blog budowlany - mojabudowa.pl


8Komentarze
Data dodania: 2016-08-23 07:24:33
Wajnert?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-23 19:47:04
:) aha
odpowiedz
Odpowiedź do z182martyimarcina
Data dodania: 2016-08-23 17:13:33
naraznika
Bardzo fajny! jaki sklep? Były inne kolory?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-23 19:49:42
Dziękujemy. Znajomi wypróbowali i poszliśmy w ich ślady. Kupiliśmy w domarze. Duży wybór kolorystyki, obić i dowolność łączenia poszczególnych modułów.
odpowiedz
Odpowiedź do agafijka
Data dodania: 2016-08-23 19:53:08
ten czas szybko minie i nawet się nie obejrzycie a narożnik będzie stał u was w salonie:) jest wypas:)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-25 13:49:21
też nam się podoba, także wielkie odliczanie... :)
odpowiedz
Odpowiedź do naszaprzyjazna
Data dodania: 2016-08-25 11:36:20
Prześliczny !!!
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-25 13:48:16
;)
odpowiedz
Odpowiedź do franco78

Tydzień szalonych dostaw w Merlinie

Blog:  spidi
Data dodania: 2016-08-22
wyślij wiadomość

Czas jakby  przyśpieszył.  Dzień goni kolejny, my  - zwłaszcza inwestor - coraz bardziej zmęczeni, ale szczęśliwi  bo perspektywa przeprowadzki  bliska.  

Poprzedni tydzień obfitował w wizyty firm kurierskich, skutkiem czego nasz garaż pełni funkcję całkiem sporego magazynu. Do tego inwestor dołożył swoje 12  groszy i był mały problem ze swobodnym przejściem do drzwi.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


W końcu dojechały do nas panele elewacyjne z zestawem montażowym. Zdecydowaliśmy się na deskę Greinplast  w kolorze złoty  dąb.  Na efekty końcowy będzie trzeba poczekać.  Mamy nadzieję, że po zamontowaniu nasza elewacja będzie ciekawie się prezentować.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Dojechała też wyczekana koza – firmy  Thorma, model Cremona, wyczystka i osprzęt. Koza wykonana w stylu nowoczesnym, powinna pasować do aranżacji naszego salonu.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Dotarła część  oświetlenia i cały osprzęt elektroinstalacyjny.  W przeważającej części oświetlenie z firmy Kanlux.  Dokonując wyboru pstryczków, zdecydowaliśmy się na rodzimego producenta, tj. Ospel – linia Sonata. Piękne w swojej prostocie, mamy nadzieję, że również funkcjonalne i nieawaryjne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mamy też zmywarkę, mikrofalę,  piekarnik i okap.

Część powierzchni garażu zajmują przywiezione przez inwestora panele podłogowe firmy Kronopol, Dąb Celtycki i podkłady pod panele do ogrzewania podłogowego Expert Thermo Rapid firmy Cezar.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dotarł też beton architektoniczny Concrete Loft System - kolor Dove grey i cegła Amsterdam - Akademia kamienia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl15Komentarze
Data dodania: 2016-08-22 04:55:52
Podłogówka i panele...
Pięknie u Was. Mam pytanie odnośnie paneli. Myślałam, że na podlogówkę można kłaść tylko płytki... widzę że się myliłam. Czy muszą być jakieś specjalne panele? Czy całą sprawę załatwia podkład? I jeśli mogę wiedzieć, to jak cenowo wychodzi podkład? Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2016-08-22 05:26:36
Prawie każde panele nadają się.na podłogowke. Na opakowaniu masz taki specjalny znaczek, który właśnie oznacza, że się nadają. Podkład teżistotny.
odpowiedz
Odpowiedź do jutka1987
spidi  
Data dodania: 2016-08-22 21:19:55
Dziękujemy. :) Faktycznie utarło się, że jak podłogówka to płytki. Panele można, pod warunkiem, że są do tego przeznaczone. Obecnie większość paneli może być montowana przy ogrzewaniu podłogowym, więc wybór nie jest ograniczony. Koszt metra kw podkładu to ok. 4 zł, pozdrawiam :).
odpowiedz
Odpowiedź do jutka1987
Data dodania: 2016-11-03 18:02:31
Mam pytanie czy zauważyliście już teraz po zamieszkaniu czy jest mocno wyczówalna różnica w temperaturze podłogi w kuchni na płytkach i w salonie na panelach? Mam troche sprzecznych informacji od znajomych, bo jedni twierdzą, że nie czują róznicy, inni że jest wyraźna izolacja na panelach.
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
Data dodania: 2016-08-22 09:46:56
też chcemy kupic ospel sonata kupywaliscie je w necie?
odpowiedz
beciacz
Data dodania: 2016-08-22 09:50:04
My też stawiamy na ospel i pani w sklepie jak prosiliśmy ją o ofertę powiedziała, że nie przebije cen ze sklepu internetowego e-ospel.pl tam najtaniej :)
odpowiedz
Odpowiedź do jessicaa
spidi  
Data dodania: 2016-08-22 21:22:44
tak, w internecie jednak można kupić taniej niż w sklepach stacjonarnych :) Trzeba tylko dokładnie sprawdzić ceny wszystkich elementów, bo ceny niektórych atrakcyjne, a na innych kroją :)
odpowiedz
Odpowiedź do jessicaa
Data dodania: 2016-08-22 10:45:59
Zapowiada się wspaniale :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-08-22 11:02:31
na twoim miejscu poszukałabym lepiej bo znajdziesz tańsze sklepy online niż e-ospel
odpowiedz
Odpowiedź do domwskrzydlokwiatach
spidi  
Data dodania: 2016-08-22 21:23:31
Dziękujemy :)
odpowiedz
Odpowiedź do domwskrzydlokwiatach
estera-k11
Data dodania: 2016-08-25 08:25:29
beton architektoniczny Concrete Loft System - kolor Dove grey
Witam, mam pytanie gdzie Panstwo planują ten beton w domu?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-25 09:40:06
Beton architektoniczny będzie (a w zasadzie już jest ;) ) na ścianie "telewizyjnej" w salonie
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
estera-k11
Data dodania: 2016-08-25 11:42:19
beton architektoniczny
Pochwalą się Państwo zdjęciem zrobionego salonu?
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
estera-k11
Data dodania: 2016-08-25 08:31:10
Dom
Dodam, ze często zaglądam na Waszego bloga i z ciekawością obserwuje nowości i kolejne wpisy. Podoba mi się Wasz dom, i bardzo fajnie ogląda się jak nabiera realnych kształtów i kolorów, konkretnych urządzeń i sprzętów. Dużo lepiej niż te komputerowe wizualizacje projektów. Pozdrawiam
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2016-08-30 10:14:39
Bardzo nam miło, wpis z betonem niebawem :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186573
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń