Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Bruk

Blog:  spidi
Data dodania: 2019-09-29
wyślij wiadomość

No i w końcu doczekaliśmy się. Mamy położony bruk wokół domu. Jest to o tyle istotne, że schody wejściowe i taras również miały powstać "na gruncie", więc pomimo, że mieszkamy już jakiś czas, w tych strategicznych przecież miejscach, rozwiązania były mocno prowizoryczne. Tym większa nasza radość.

Na etapie przygotowań najtrudniejszym elementem okazało się znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Terminy były minimum półroczne, a ceny zaporowe. Finalnie znaleźliśmy brukarza z polecenia znajomego i po pierwszym spotkaniu i konkretnej rozmowie już mieliśmy wewnętrzne przekonanie że będziemy zadowoleni. Spoler alert: przeczucie nas nie zawiodło :) Ekipa wchodziła w ostatnim tygodniu sierpnia.

Równolegle powstawał projekt. Skorzystaliśmy z usług profesjonalistów.  Małżonka rozrysowała pani, która miała nam zrobić projekt szczegóły tego, co chcemy mieć zrobione i dokładnie z jakiego materiału. Rola firmy sprowadziła się właściwie do zwymiarowania całości i obliczenia zapotrzebowania na kostkę i krawężniki. Z kwestii estetycznych jej pomysłem była czarna obwódka z małej kostki i trzeba przyznać że wyszło bardzo ładnie.

Największym wyzwaniem było podwyższenie terenu, który był o prawie metr niżej od planowanej powierzchni tarasu. Poszły ogromne ilości podbudowy. Panowie brukarze zaczęli oczywiście od ustawienia obrzeży i na tym etapie wiedzieliśmy już że bardzo dbają o szczegóły. Na tym etapie teren wyglądał jak w trakcie wojny :)

Później całość zaczęła nabierać kształtów i na wielu etapach wyszło spore doświadczenie ekipy, która zaproponowała nam kilka zmian, z których oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Finalnie wygląda to jak na zdjęciach poniżej.

13Komentarze
Data dodania: 2019-09-29 18:31:20
Naprawde slicznie! Kawal dobrej roboty!
odpowiedz
Data dodania: 2019-09-29 18:35:13
Fajnie zrobiona elewacja....ile robocizna kosztowala za m2?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2019-09-29 22:14:04
Trudno powiedzieć, bo część "deskową" robiłem sam. Tynkarze za wykonanie dolnej, jasnej części wzięli 50zł za mkw ale to było z materiałem.
odpowiedz
Odpowiedź do dworekbudowa
Data dodania: 2019-09-29 19:08:12
Pięknie wyszło, podoba mi się wszystko 😁 Mogę wiedzieć jaki to kolor (producent) białej elewacji?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2019-09-29 22:17:32
Producent tynku do Alpol a tynk nanosilikonowy o ziarnie 1,5mm. Nie pamiętam numeru, ale chyba był to któryś z najjaśniejszych we wzorniku w grupie "Sahara" :)
odpowiedz
Odpowiedź do elapiotr
Data dodania: 2019-09-30 08:21:17
pięknie, jak od razu bryła domu została podkreślona jak pojawiła się kostka, jak zupełnie inny dom wygląda
odpowiedz
Data dodania: 2019-09-30 17:17:00
Witam jaka to desla na elewacji?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2019-10-04 20:40:05
Deska to panel elewacyjny OEA-D z firmy Greinplast. Kolor to złoty dąb.
odpowiedz
Odpowiedź do kojeczka
morgan2  
Data dodania: 2019-10-01 08:43:20
Podjazd
Coś pięknego! Wszystko tak schludnie i prosto zaplanowane. Można wiedzieć jaka długość jest podjazdu do garażu? Też mamy w projekcie 3 schodki do wejścia przez co wydaje nam się, że podjazd będzie dość stromy. Jednak u Was wygląda to bardzo dobrze.
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2019-10-04 20:42:46
Od granicy działki do garażu jest 6 metrów. Część wysokości zgubiliśmy podnosząc trochę drogę, bo przecież docelowa droga będzie szła i tak wyżej. Jeżeli drogi nie macie jeszcze gotowej, to u Was na pewno też tak wyjdzie.
odpowiedz
Odpowiedź do morgan2
Data dodania: 2020-01-09 07:46:07
bruk
Świetnie zaplanowane i wykonane brukowanie. Czy mogę zapytać jaki był całkowity koszt materiału i robocizny by uzyskać taki efekt? Jaką macie powierzchnię łączną tego brukowania?
odpowiedz
kasiak-k1
Data dodania: 2020-03-30 13:14:06
Wymiary
Jaka szer jest opaski dookoła domu, z przodu wymiary stopni i dl podjazdu
odpowiedz
kasiak-k1
Data dodania: 2020-03-30 16:10:06
Kostka
Jaka szerokość opaski dookoła domu, szerokość i dl schodów przed domem
odpowiedz

Ogrodzenie

Blog:  spidi
Data dodania: 2019-08-24
wyślij wiadomość

Wpis miał powstać na wiosnę, bo wtedy właśnie powstało ogrodzenie, jednak dopiero teraz udało nam się odzyskać utracone zdjęcia z uszkodzonej karty SD. Nie mamy jeszcze ogrodzenia frontowego, bo wciąż pracujemy nad jego koncepcją i mamy na nie jeden dość przewrotny pomysł, ale co z tego wyjdzie czas pokaże. 

W związku z tym że na działce obok zaczęli się kręcić geodeci, nie mogliśmy już dłużej odkładać zrobienia płotu. Oczywiście postanowiłem wykonać go własnoręcznie. Pierwszy pomysł był taki, żeby zrobić je z siatki, finalnie skończyło się na panelach ogrodzeniowych i nie żałujemy ani trochę. 

Wysokość ogrodzenia to 1,5 metra, na słupkach 4x6cm. Długość słupków to 240cm na dłuższej krawędzi działki, oraz 260 na krótszej. Taka duża ich długość wynika z tego, że działka została później dość znacznie zniwelowana, a końcowa jej granica przebiegała akurat w niewielkim wgłębieniu. Wszystkie słupki osadzone zostały minimum 80 cm poniżej pierwotnego poziomu terenu.

Zacząłem od dokładnych pomiarów różnic wysokości na działce i od wielu precyzyjnych obliczeń :) Bardzo przydatna okazała się poziomnica wodna tzw. szlaufwaga. W pierwszej kolejności osadziłem słupki narożne i końcowe i zrobiłem to ze sporym zapasem solidności. Otwory pod pozostałe słupki wykonałem wiertnicą ręczną o średnicy 20cm kupioną na popularnym serwisie aukcyjnym. Uważam że zdecydowanie warto zainwestować 50zł zamiast męczyć się łopatą i zużycie betonu jest drastycznie mniejsze. Dobrą opcją byłoby pewnie również wypożyczenie wiertnicy spalinowej, ale ja słupki osadzałem kolejno, czyli kopałem dołek, osadzałem słupek i przechodziłem do następnego dołka, więc przy 75 metrach ogrodzenia nie było szansy zrobić tego w jeden weekend i koszty znacząco by wzrosły.

Beton mieszałem sam w wiaderku z gotowej mieszanki B25, przy pomocy mieszadła na wiertarkę. Praca mozolna po pół worka na jeden raz w wiadrze, a w każdy dołek wchodziły 2-3 worków betonu (opakowanie 25kg). Po kilku pierwszych słupkach miałem już niezłą wprawę :)

Jakby ktoś chciał robić samemu to ostrzegam, żeby nie ufać zbytnio sznurkowi przy wyznaczaniu poziomu poszczególnych słupków. Przy płocie długości 50 metrów na środku jest on niżej o ładnych parę centymetrów. Ja obliczyłem jaka jest różnica pomiędzy pierwszym a ostatnim słupkiem i wyszło mi że każdy następny powinien być osadzony dokładnie 12.5 milimetra niżej niż kolejny i w ten sposób wyznaczałem poziomy.

Materiały braliśmy od lokalnego producenta z Komornik mimo że pierwotnie uznałem że jego oferta jest mniej korzystna od setek ofert chociażby z portali aukcyjnych. Po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się że oszczędności są pozorne. W internecie wszystkie słupki są z profili grubości 1,5mm a raz nawet znalazłem 1,25mm. Te które mamy są z blachy 2mm i są naprawdę solidne. To samo dotyczy paneli, które są z drutów pionowych grubości 4mm, ale już poziome są z 5 milimetrowych i też wyglądają znacznie sztywniej.

Po słupkach przyszła kolej na podmurówkę. Zdecydowaliśmy, że nie podobają nam się te betonowe kształtki, podtrzymujące prefabrykowaną podmurówkę, więc zdecydowaliśmy się na metalowe ceowniki które po prostu przykręca się do słupków. Następnie wystarczy wsunąć od góry podmurówkę i gotowe. Łatwo napisać, ale wykonanie tego samodzielnie już nie było takim hop-siup :)

Później już było z górki. W międzyczasie jeszcze podnieśliśmy teren, co widać na zdjęciach bo w końcu był punkt odniesienia. Montaż paneli to już sama przyjemność i nie bardzo jest co opisywać. Pozostało założenie kapturków na słupki i napawanie się poczuciem dobrze wykonanej pracy :)  

Akcja "elewacja"

Blog:  spidi
Data dodania: 2018-11-27
wyślij wiadomość

No dobra, nie ma co dłużej zwlekać :) W końcu zrobiliśmy elewację. Może nie w stu procentach bo został nam jeszcze cokół, co do którego mamy pewne rozbieżności w kwestii wykończenia, ale to już będzie taka wisienka na torcie i robota na jedną pogodną sobotę.
Trochę to trwało, bo uparłem się, że zrobię ją własnoręcznie. Z perspektywy czasu jednak żałuję tej decyzji i drugi raz w tej formie bym się na to nie szarpnął. Z resztą położenie tynku cienkowarstwowego, które pierwotnie też planowałem zrobić sam, finalnie zleciłem fachowcom.

Zdecydowaliśmy się trzymać się oryginalnego projektu elewacji, co oznaczało drewno lub jego imitację w całej górnej części domu, powyżej linii nadproży okiennych. Prawdziwe drewno odpadło w przedbiegach i pozostało wybrać rodzaj imitacji. Rynek jest zalany różnego rodzaju produktami: siding we wzór drewna plastikowy lub z blachy, deski elastyczne z rolki lub deski nieelastyczne ze styropianu, tynk modelowy i wszelkiego rodzaju inne imitacje. Zamówiliśmy wszystkie dostępne próbki, długo wybieraliśmy i w końcu zdecydowaliśmy się na akrylowe panele elewacyjne firmy Greinplast o oznaczeniu OEA-D.

Całą powierzchnię należało zagruntować, przykleić panele za pomocą specjalnego kleju i pomalować dwukrotnie lazurem w kolorze "złoty dąb". W teorii nic prostszego, praktyka jednak pokazała, że trudności jest cała masa. Całość zacząłem latem 2017 roku z optymistycznym założeniem, że tydzień urlopu, weekendy oraz praca po pracy da mi czasu aż nadto. Nic bardziej mylnego. Na jesieni miałem większą część zagruntowaną, a deski położone w zasadzie tylko na ścianach szczytowych. Moim największym błędem logistycznym była praca z jednego kompletu rusztowania warszawskiego co spowodowało, że większość czasu spędziłem na jego rozstawianiu. Jesień 2017 zastała mnie totalnie zrezygnowanego i podłamanego.

Wiosną tego roku podszedłem do tematu o wiele lepiej przygotowany. Miałem tyle rusztowań, że mogłem ustawić je na całej ścianie i pracować bez przerw. Działałem też modułowo, czyli daną ścianę gruntowałem, oklejałem i malowałem dwukrotnie i wtedy przenosiłem się na następną. 

Jakbym miał to ocenić, to około 70% pracy wykonałem właśnie w tym roku i w już połowie sierpnia miałem temat skończony. Termin ten jest nie bez znaczenia dla efektu końcowego, z którego nie jestem zadowolony. Lazur kładłem w temperaturach powyżej 30 stopni, co powodowało bardzo szybkie wysychanie i każde przejechanie pędzlem drugi raz w tym samym miejscu zostawiało ciemniejszą plamę. Najgorzej wyszło w miejscach, w których próbowałem to poprawiać. Na dużych fragmentach widać najmocniej. W połowie września mieliśmy już umówionych tynkarzy, więc nie było sensu czekać na chłodniejszą aurę. No cóż - przy następnej elewacji będę wiedział lepiej. No ale plus jest taki, że zawsze mogę przemalować :)

Tynkarze kładli tynk nanosilikonowy firmy Alpol o ziarnie 1,5 mm. Nie pamiętam kodu koloru, ale jest on w zasadzie biały, lekko tylko złamany w kierunku beżu. Fachowcy uporali się w 4 dni :), no ale nawet nie musieli rozstawiać rusztowania. Z ich pracy jesteśmy zadowoleni, poprawiałem tylko w jednym miejscu ;) A oto efekt końcowy.

14Komentarze
Data dodania: 2018-11-27 22:15:03
Pięknie wyszło! Dom prezentuje się naprawdę super!
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-27 23:55:58
Pieknie!
odpowiedz
morgun  
Data dodania: 2018-11-28 10:01:33
zdjęć nie widać
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2018-11-28 14:21:48
Dzięki za info. Nie wiem co się stało - już poprawiłem.
odpowiedz
Odpowiedź do morgun
widok  
Data dodania: 2018-11-28 10:09:03
Dlaczego drewno odpadło w przedbiegach?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2018-11-28 14:25:43
Tak naprawdę z kilku powodów. Pierwsza sprawa to oczywiście koszty, które byłyby znacznie wyższe. Druga kwestia to mostki termiczne. Konstrukcja drewniana byłaby problematyczna dla wykonawców i nawet jakby była wykonana prawidłowo, to całość miałaby większy współczynnik przenikalności cieplnej. No i kwestia konserwacji. Imitacja jest w zasadzie bezobsługowa, a drewnianą elewację trzeba cyklicznie odnawiać.
odpowiedz
Odpowiedź do widok
widok  
Data dodania: 2018-11-28 19:29:55
Dziękuje za odpowiedz ;) my planujemy sporo drewna na elewacji. Niestety imitacje się nam zupełnie nie podobają dlatego sondujemy temat. Mostki termiczne rozumiem tworzą się w miejscach montażu? Odnośnie konserwacji to jesteśmy świadomi zachodu kosztem naturalnego wyglądu.
odpowiedz
Odpowiedź do spidi
spidi  
Data dodania: 2018-11-28 20:31:17
Drewno ma swoją wagę i nie może być po prostu przytwierdzone do styropianu jak imitacja. Musi więc powstać drewniana rama do której przykręca się deski. Przestrzenie między łatami i belkami wypełniane są zazwyczaj wełną lub styropianem. Nie ma wtedy ciągłości izolacji i tworzą się mostki. Oczywiście że drewno jest znacznie ładniejsze, ale w naszym przypadku konserwacja co kilka lat 120 metrów kw. desek na wysokości 6-7 metrów w szczytach, to byłby jednak zbyt duży koszt.
odpowiedz
Odpowiedź do widok
roleks  
Data dodania: 2018-11-29 08:04:18
Wygląda super, gratulacje. A co to za materiał, który imituje deski?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2018-11-29 22:49:35
Dzięki :) To są akrylowe panele elewacyjne Greinplast o oznaczeniu OEA-D.
odpowiedz
Odpowiedź do roleks
Data dodania: 2018-11-29 10:28:42
Przepiękny efekt! Takie zestawienie kolorystyczne chce u siebie kiedyś 😍
odpowiedz
sylwaww  
Data dodania: 2019-03-25 16:02:16
https://www.facebook.com/groups/2446434218721762/ zapraszamy na fb na grupę studio Atrium realizacje:)
odpowiedz
kasiak-k1
Data dodania: 2019-05-13 21:45:40
Ogrzewanie
Czy w całym domu mają Państwo ogrzewanie podłogowe?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2019-05-26 20:51:17
Tak - w całym domu jest ogrzewanie podłogowe.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

Sweet dreams - czyli nasza sypialnia :) - edit.

Blog:  spidi
Data dodania: 2017-06-30
wyślij wiadomość

Przedstawiamy Wam naszą sypialnię. Nie należy ona do największych, bo zajmuje ok 17 metrów kwadratowych. Jest  jednak funkcjonalna i w pełni spełnia nasze oczekiwania. Umieściliśmy w niej wyłącznie podstawowe sprzęty, tj. łóżko, szafki nocne, przestronną szafę przesuwną (oczywiście zaprojektowana przez inwestorkę, a wykonana przez naszego nieocenionego Marcina ;0), elementy dekoracyjne i pufy, które docelowo zastaną wymienione na otoman w soczystym turkusie lub źółci. W projekcie, z sypialni wydzielona była garderoba, jednak zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania i stwierdziliśmy, że takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza powierzchnię, ale i ustawność sypialni. Dominującym kolorem jest biel, zaakcentowana czarnymi dodatkami. Nie mogło też zabraknąć cegły, którą wprost uwielbiam. Uważam, że nadają ona charakteru temu pomieszczeniu, ponadto współgra z lampami w stylu edisonowskim, wiszącymi nad szafkami nocnymi. 

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


17Komentarze
Data dodania: 2017-07-01 07:56:48
Bardzo przytulna i... wykończona (zazdraszczam :D) sypialenka :))) łóżko i szafa, bo po cóż coś więcej, prawda? no i żarówki edisonowskie mrau, super! :))
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-07-03 16:26:22
Dziękujemy :) Minimalizm w sypialni okazuje się być dobrym rozwiązaniem, a jeszcze lepszym, kiedy finanse na ukończeniu :)
odpowiedz
Odpowiedź do endo2wroclaw
Data dodania: 2017-07-01 20:11:21
Ładnie wyszło !! :) Swoją droga budujemy ten sam domek, obecnie czekamy aż wyschnie chudziak i jedziemy ze ścianami :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-07-03 16:27:33
Dziękujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach budowy Waszego Merlina.
odpowiedz
Odpowiedź do merlin_podkarpacie
patka-k1
Data dodania: 2017-07-04 14:08:59
pati
ale ładnie... ostatnio pokazywałam Wasze aranżacje znajomym i również stwierdzili, że wszystko gustowne i przemyślane. Sami z mężem planujemy budowę tego domku. Pytanie: czy pozostałe 2 pokoje są według Was bardzo małe? czekamy z niecierpliwością na kolejne zdjęcia m.in.pozostałych pomieszczeń:) pozdr
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-07-04 21:58:07
Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Merlin jest bardzo funkjconalnym domem, jak dla nas metraż jest w zupełności wystarczający. Pozostałe pokoje są faktycznie małe, aby nie zagracać tych pomieszczeń na całej długości korytarza umieśliśmy bardzo pojemną szafę ograniczając tym samym ilość mebli w pokoikach. Takie rozwiązanie sprawiło, że metraż pokoi jest wystarczający. Początkowo pokoje wydawały nam się bardzo małe, z upływem czasu jednak się przyzyczailiśmy. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
th0mas
Data dodania: 2017-08-12 23:17:00
Ocieplenie stropu raz jeszcze.
Witam. Możesz napisać jak wygląda u Was ocieplenie stropu? Jedną warstwe wełny daliście między jętki a drugą na stelaż sufitu podwieszanego? Czy w takim razie macie kilku centmetrową pustą przestrzeń między warstwami ocieplenia? Pozdrawiam
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-08-19 20:48:20
Witam. Od stelaża sufitu do dołu belki stropowej jest nieco ponad 40 cm. Dwie warstwy wełny (łącznie 40cm) leżą na stelażach i w zasadzie tylko delikatnie dotykają belek. Dopiero nad wełną jest pusta przestrzeń aż do OSB na podłodze poddasza. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-08-21 12:00:48
Ocieplenie
Mam pytanie ile metrów elewacji wyszło bo w projekcie raz piszą 270m2 raz 160m2 ;)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-08-21 17:47:30
Różnica w zapisach w projekcie wynika prawdopodobnie z tego, że raz piszą o pełnej powierzchni elewacji, a raz o powierzchni tynku. Spora część elewacji to przecież drewno. W każdym razie fachowcy od ocieplenia wyliczyli dokładnie 256m2 przy czym mamy nieco zmienione okna w stosunku do oryginału.
odpowiedz
Odpowiedź do merlin_podkarpacie
th0mas
Data dodania: 2017-08-28 12:55:17
Podloga na stryszku
Czy płyty osb które są na podłodze stryszku były przycinane do długości jętek żeby łączenia płyt wspierały sie na jętkach czy może między jętkami były dokładane deski czy też łaty co by płyt nie obcinać? Pozdrawiam
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-08-30 18:24:50
Płyty były kładzione w całości, a na łączeniach wzdłużnych i poprzecznych, które nie przypadały na belkach, podłożone są łaty. Rozwiązanie w pełni zdało egzamin i nie mam żadnych zastrzeżeń co do sztywności konstrukcji. Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-09-15 12:07:17
Na zewnątrz coś się dzieje ? Elewacja ? :)
odpowiedz
th0mas
Data dodania: 2017-12-30 20:11:53
Ogrzewanie podlogowe a panele
Witam jeszcze w starym roku. Po roku mieszkania macie juz wyrobioną opinie nt połączenia ogrzewania podłogowego a panelami. Czy podłoga jest ciepła i czy dobrze przewodzi ciepło? Jak to sie ma w porownaniu z podłoga gdzie są kafelki? Nie chcieliście kafli w salonie? Jaką grubość mają panele? Szczęśliwego Nowego 2018 Roku!
odpowiedz
siutek  
Data dodania: 2018-01-08 12:38:24
Świetnie wszystko ogarneliście. Jestem właśnie w trakcie budowy swojego merlinka ;) dlatego Wasz blog jest dla mnie ważną bazą wiedzy! pozdrawiam
odpowiedz
sylwaww  
Data dodania: 2018-06-02 19:54:01
Witam :) czekam z niecierpliwością na foty elewacji :)
odpowiedz
sylwaww  
Data dodania: 2018-07-07 09:09:48
Czy macie zrobiona elewację? Jak tak to proszę o fotki:)
odpowiedz

Wpis dla Nektarynkamix

Blog:  spidi
Data dodania: 2017-02-02
wyślij wiadomość

Jak widać, listwy są bardzo dyskretne i kolorystycznie dobrane do paneli, a co najważniejsze spełniają swoją rolę, pozdrawiam :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


15Komentarze
Data dodania: 2017-02-02 13:19:21
Super to wygląda! Taka "chuda" ta listewka ;) Na pewno takie rozwiązanie zastosuje u siebie :) dziękuję baaaardzo :*
odpowiedz
Data dodania: 2017-02-02 13:39:34
Jak śliczna listeweczka (ćwierćwałek?) przy drzwiach tarasowych! A ja mam takie brzydkie cuś, że wstyd:/
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-02-07 10:29:03
tak, pod oknami zastosowaliśmy ćwierćwałek plastikowy, całe 10 zł za 2,7m :)
odpowiedz
Odpowiedź do dom-na-maxa
wawka
Data dodania: 2017-02-02 20:24:24
Dobrze to wyglada i ładnie sie komponuje.
odpowiedz
macieksatek
Data dodania: 2017-02-02 21:34:56
Beton Architektoniczy
Mam prośbę o namiary sklepu internetowego, z którego zakupiliście panele z "betonu". Czy po tych wielu perypetiach związanych z betonem zdecydowałby się Pan na założenie ich po raz kolejny? Wyglądają cudnie :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-02-03 22:31:06
Bezapelacyjnie tak, efekt końcowy wart poświęceń i małej nerwówki. Beton zakupiony na www. efekciarnia.pl
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
zeka
Data dodania: 2017-02-03 19:16:32
Na zdjęciu z oknem na panelach widac wgniecenia, czy te panele sa bardzo podatne na takie uszkodzenia?
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-02-03 22:23:53
Witam, panele są bardzo wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Te "kropeczki" widoczne na zdjęciu są elementem wzoru paneli, pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-02-05 08:41:21
a gdzie zakupiliście te listweki? bardzo ładnie się prezentują :))
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-02-06 13:46:20
Witam, listwy kupione w speclialistycznym sklepie stacjonarnym w Poznaniu, niestyety sprzedaży wysyłkowej nie prowadz, pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do endo2wroclaw
Data dodania: 2017-02-21 18:06:45
koszt budowy
witam ! jakie koszty ponieśliście do stanu deweloperskiego ?? zdaję sobie sprawę że wszystko zależy od "wszystkiego" , ale taki zarys w przybliżeniu mnie usatysfakcjonuje :) pozdrawiam !
odpowiedz
th0mas
Data dodania: 2017-04-10 12:26:22
Rolety zewnętrzne a ocieplenie
Witam, można się dowiedzieć jak rozwiązaliście montaż rolet zewnętrznych. Z tego co wyczytałem to macie 20 cm styropianu. Jaka jest głębokość puszek od rolet przy największych oknach ? Czy wysuwaliście okna poza lico ściany? Czy dawaliście kawałek styroduru między puszkę rolety a ścianę? Czy styropian przykrył puszkę rolety przy największych oknach? Pozdrawiam i czekam na odp bo mam taki dylemat :)
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-04-11 22:00:00
Ocieplenie całego domu mamy 20cm. Największe okna w salonie, tarasowe w sypialni oraz narożnikowe kuchenne nie były wysuwane poza lico muru, ale na etapie wylewania nadproży dołożony był styrodur 3cm na całej płaszczyźnie styku z roletą. Rolety w dużych oknach mają puszkę 18cm i po uwzględnieniu kleju wyszło, że z zewnątrz również były docieplone styrodurem żeby zlicować je z resztą ocieplenia (znowu wyszło ok. 3cm styroduru). Co do pozostałych okien to były one wysunięte poza czoło ściany o ok 2cm i przez to rolety miały również odstęp 2cm w który wciśnięty był styrodur. Te puszki miały już tylko 16cm i też były zlicowane z resztą ocieplenia przy pomocy styroduru. Generalnie dużo styroduru na to poszło :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
th0mas
Data dodania: 2017-06-10 18:10:11
Stryszek i płyty osb
Witam ponownie. Kolejne pytanko :) w jaki sposób rozwiązaliście montaż płyt osb na poddaszu? Czy płyty były włożone na poddasze przed sufitami podwieszanymi i po zrobieniu sufitów i ocieplenia stropu wtedy przykręcaliście płyty osb? Czy może był inny sposób? Pozdrawiam !
odpowiedz
spidi  
Data dodania: 2017-06-11 22:14:50
Dokładnie tak jak piszesz - płyty były włożone na górę przed jakimikolwiek pracami z sufitem, a zamontowane były dopiero po wszystkim, praktycznie na samym końcu.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
spidi
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 186573
Komentarzy: 508
Obserwują: 238
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 362
Projekt MERLIN S-GL 975
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - gmina Dopiewo
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 listopad
2017 czerwiec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 kwiecień
2015 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu MERLIN S-GL 975:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń